Ateities Švietimas

Bendruomenės Lyderių Mokykla

Visuomenei reikia pokyčių

Inovatyvi Ateities Mokykla

Mokymosi visą gyvenimą alternatyva Lietuvoje

Rugpjūčio 1 dieną Antalieptėje, Zarasų rajone, prasidės edukacinis projektas „Inovatorių mokykla“. Šio projekto tikslas – ugdyti socialinius lyderius, skatinti kūrybiškumą ir aktyvų dalyvavimą. „Inovatorių mokykla“ yra skirta vyresniems  18–29 metų, jauniems žmonėms. Programa suteiks unikalią galimybę įgyti naujų žinių, gebėjimų, patirties bei sukurti naujus ryšius.

„Inovatorių Mokyklos“ idėją įkvėpė „The Folk High School“ neformalaus ugdymo modelis, vertinamas Skandinavijoje, kaip alternatyva tradicinei ugdymo sistemai, pagrįstas praktiniu įgūdžių ugdymu, aktyviu įsitraukimu į mokymosi procesą. Iniciatyvą įgyvendinanti organizacija „Inovatorių slėnis“, siekia, kad mokykla būtų orientuota ne tik į egzaminų ir pažymių gavimą, bet į asmenybės augimą.       

„Mokyklos veiklos ir temos apima pasaulio suvokimą, ekologiją ir tvarumą, pilietiškumą, norą inicijuoti ir kurti socialines inovacijas, kurios gali pagerinti skirtingų žmonių gyvenimus. Projekto metu dalyviai turės galimybę mokytis kartu su ekspertais, skirtingų sričių profesionalais, praktikais ir kūrėjais, kurie tiesiogiai dirba su vietinėmis ar globaliomis iniciatyvomis,“ – mokyklos ambicija dalinasi „Inovatorių slėnio“ vadovas Arūnas Survila.

„Inovatorių mokykla“ nuo rugpjūčio pradžios iki liepos pabaigos vyks „Inovatorių slėnyje“ – keturis mėnesius, 20 dalyvių gyvens ir mokysis bendruomenėje, kurs ir įgyvendins asmeninius ir grupinius projektus. Procese dalyvius lydės skirtingų sričių profesionalai, tarp kurių fotografė Neringa Rekašiūtė, žurnalistė, aplinkosaugos aktyvistė Rugilė Matusevičiūtė, verslininkė, tvarumo konsultantė Miglė Makuškaitė – Survilė, socialinių inovacijų kūrėjai – Mindaugas Danys, Arūnas Survila, Monika Stankevičiūtė.

Alternatyvi mokykla siekia ne tik pasiūlyti naują mokymosi formą, tačiau kartu atkreipti dėmesį į neformalaus mokymosi ir bendrųjų gebėjimų ugdymo svarbą, kuriuos ne visuomet pavyksta įtvirtinti akademiniu išsilavinimu. Lietuvoje vaikai ir paaugliai turi pakankamai geras sąlygas ugdytis neformalioje aplinkoje, tačiau ne ką mažiau svarbu tokias galimybes kurti ir vyresniems jauniems žmonėms.

„Šiuolaikinėje visuomenėje jauniems žmonėms kyla nauji iššūkiai, kurių tradicinė švietimo sistema negali patenkinti. Baigus mokyklą dažnai neaišku, ką studijuoti, o baigus studijas ne visuomet nori dirbti tai, ko buvai mokytas. Jauni žmonės vis labiau tampa kūrėjais ir jiems svarbu kurti vertę bei panaudoti savo gebėjimus siekiant realių pokyčių. Mūsų mokykla siekia kurti erdvę ir galimybes, kur dalyviai gali peržiūrėti savo vertybes, atrasti savo stiprybes, suprasti kaip turimus gebėjimus galima pritaikyti skirtingose srityse ir drąsiai kurti teigiamus pokyčius ir socialines inovacijas,“ – dalinasi „Inovatorių mokyklos“ vadovė Nadežda Jevdokimova.

Viena iš esminių alternatyvios mokyklos vertybių yra bendruomenės jausmas. Dalyviai 4 mėnesius gyvens ir kurs bendruomenėje, bendrai spręs asmeninius ir bendrus iššūkius, kartu mokysis ir ieškos naujų sprendimų.

Kad visuomenė augtų, turime skatinti alternatyvius mokymosi būdus jauniems žmonėms, kurti jiems galimybes ir kartu įgyvendinti inovatyvias idėjas. „Inovatorių Mokykla“ skatina įvairovę, įvairių įgūdžių derinimą bei bendruomenės ir asmenybės augimą.

Pirmosios pilotinės „Inovatorių Mokyklos“ Lietuvoje registracija vyksta iki 2023 m. liepos 15 d.

Programos partneriai